Kohtla-Järve kogudus kasvas välja Jõhvi koguduse poolt korraldatud pühapäevastest palvetundidest kinos Pobeda. Töö juhiks oli tollal volgasakslane Armin Šapp, kes elab praegu USAs.

Kinosaalist kolis kogudus Kohtla-Järve 1. Keskkooli ruumidesse Katse tänav 2, kus 23. oktoobril 1994 toimus koguduse asutamiskoosolek. Aastast 1997 töötab kogudusKohtla-Järve Polütehnikumi ühiselamus, kus paikneb ka Lastemisjoni pühapäevakool. Suvekuudel on kogudus võtnud aktiivselt osa kristliku lastelaagri Giideon tegevusest.

Koguduse pastoriks on alates aastast 1994 Sergei Sutškov, kes lõpetas EMK Teoloogilise Seminari 1998. aastal.

28. jaanuaril 2007 pühitses EMK superintendent Taavi Hollman Kohtla-Järve Kolgata koguduse uue hoone aadressil Torujõe 5. See paik on hetkel koguduse töö jaoks piisav–seal on ruumid nii jumalateenistuse pidamiseks kui ka pühapäevakooli ja muude tegevuste tarvis. Remonttöödel on aidanud kaasa paljud EMK kogudused üle Eesti, Kohtla-Järve sõpruskogudus USAst, Marietta Mt. Betheli ÜMK (Marietta Mt. Bethel United Methodist Church) Georgia osariigist, aga ka kogudus ise eesotsas pastor Sergei Sutškovi ja tema abikaasa.